Debut cu stângul pentru FC Unirea Dej în noul sezon. Urmează duelul cu ”U” Cluj

Echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă, scor 0-2, în prima etapă a sezonului 2017-2018 din Liga a III-a, de formația Unirea Tășnad.

După o primă repriză destul de echilibrată, gazdele din Tășnad s-au desprins pe tabelă după reușita semnată de Gabriel Cădar, în minutul 75. Elevii antrenați de Alpar Meszaros au forțat egalarea și au avut mai multe ocazii de a înscrie, însă tot fotbaliștii din Tășnad au punctat. Balazs Bakai a dublat avantajul formației sale în minutul 88 și a închis tabela.

Dejenii au cedat în prima etapă a sezonului 2017-2018 din Liga a III-a și pentru ei urmează un meci extrem de greu. Universitatea Cluj va ajunge la Dej, sâmbătă, 2 septembrie, de la ora 17, în a doua etapă a campionatului. Conducerea clubului Unirea Dej invită toți iubitorii de fotbal să vină în număr cât mai mare la stadion pentru a încuraja echipa.

Unirea Tășnad: Băican – Ciul, Bălău, Moș, Silaghi- Szekely, Bercean, Stanciu, Silaghi M.-Cadar, Faur.

FC Unirea Dej: Szekely – Alexandru, Kovacs, Ndibangob, Plăian- Blaj, Nalați, Itu, Graur-Ferhaoui, Bogdan.