Eveniment
Dej | Bărbatul care a suferit arsuri în urma incendiului din Sânmărghita, preluat de elicopterul SMURD – FOTO/VIDEO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/06/elicopter-smurd-barbat-arsuri-Sanmarghita-2-1024x768.jpg)
Bărbatul în vârstă de 73 de ani care a suferit arsuri în urma incendiului de azi-dimineață din localitatea Sânmărghita a fost transportat, cu un elicopter SMURD, la un spital de specialitate.
Elicopterul SMURD a preluat bărbatul de pe Stadionul Municipal Dej, acolo unde a fost adus de către un echipaj SMURD. Vă reamintim, acesta a suferit arsuri pe aproape tot corpul, după ce ar fi încercat să stingă singur flăcările care au cuprins o bucătărie de vară.
”Un echipaj SAJ (n.r. – ambulanță), dislocat de urgență la locul evenimentului, a acordat asistență medicală de urgență bărbatului și l-au transportat la spital pentru a primi îngrijiri de specialitate”, anunțau, azi-dimineață, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) ”Avram Iancu” Cluj.
Elicopterul SMURD de la Tg. Mureș – care a aterizat pe Stadionul Municipal Dej în jurul orei 15:30 – a transportat bărbatul la o unitate spitalicească din județul Timiș.