Sport
Dejeanul Adi Falub lasă ”U” Cluj pentru o echipă din Emiratele Arabe?
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Dejeanul Adrian Falub, antrenorul aflat pe banca Universității Cluj, ar urma să preia o echipă din Emiratele Arabe.
Adrian Falub, cel care a pregătit Universitatea în cea mai mare parte a returului din Liga I, se desparte de formaţia clujeană, potrivit blogului numaiu.ro. Falub şi-ar fi dat acordul verbal să preia formaţia de ligă secundă Al Urooba, din oraşul Mirbiḥ. El ar urma să plece însoţit de Marius Suller, care a fost unul dintre secunzii săi şi la alb-negri. i
Iniţial, dejeanul anunţase că va rămâne antrenor la Universitatea şi în eşalonul secund.