Sport
Dejeanul Ciprian Deac, în echipa sezonului din Liga 1
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/04/ciprian-deac-new.jpg)
LPF a publicat 11-le ideal al Ligii 1 în stagiunea 2020-2021, iar fotbalistul dejean Ciprian Deac se află printre cei remarcați.
CFR Cluj a reușit să cucerească al patrulea titlu consecutiv în Liga 1 și al șaptelea din istoria clubului. Printre jucătorii care au avut o contribuție importantă se numără și dejeanul Ciprian Deac. Eforturile mijlocașului nu au trecut neobservate, acesta fiind inclus în echipa sezonului. De asemenea, Edi Iordănescu a fost desemnat tehnicianul sezonului.
Echipa sezonului 2020-2021:
Pigliacelii (CS U Craiova) – Sorescu (Dinamo), Burcă (CFR Cluj), Mitrea (Sepsi OSK), Bancu (CS U Craiova) – Deac (CFR Cluj), Cicâldău (CS U Craiova), Olaru (FCSB) – Moruțan (FCSB), Malele (FC Argeș), Fl. Tănase (FCSB). Antrenor: Edi Iordănescu (CFR Cluj).