Social-Cultură
Dejeanul Răzvan Muncelean, CAMPION cu echipa națională de robotică, în Coreea de Sud – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/02/autovortex-coreea-1024x1019.jpeg)
Echipa Națională de Robotică a României AutoVortex, din care face parte și dejeanul Răzvan Muncelean, a reușit o nouă performanță la Campionatul Internațional de Robotică.
Echipa Națională de Robotică a României AutoVortex a obținut locul 1 la punctaj și locul 1 Control Award la Campionatul Internațional de Robotică South Korea 2023.
”Am reușit încă odată să ne impunem ca o putere mondială în robotică. Control Award este acordat echipelor care au implementat sisteme inteligente și eficiente pe robot prin intermediul programării în timpul perioadei Autonome și de control manual”, a precizat dejeanul Răzvan Muncelean.