Sport
Dejeanul Vlad Kantor, din nou CAMPION cu Arcada! A primit medalia de aur – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/04/vlad-kantor-campion-Arcada.jpg)
Echipa de volei Arcada Galaţi a învins ieri, pe teren propriu, Dinamo Bucureşti, scor 3-1, iar la final jucătorii au primit medaliile de aur şi tricourile de campioni pentru a patra oară consecutiv. Printre ei se află și dejeanul Vlad Kantor (foto).
Scorul pe seturi a fost 25-18, 18-25, 25-18 şi 25-17. Arcada Galaţi a obţinut al patrulea titlu naţional din propriul palmares, iar performanţa îi oferă un loc în Liga Campionilor în viitoarea stagiune. În sezonul 2021-2022, Arcada Galaţi a câştigat şi Cupa României.