Eveniment
Descoperire macabră la Batin. Un tânăr și-a încheiat socotelile cu viața
Publicat acum
o orăpe

Descoperire macabră, ieri, în localitatea Batin din comuna Unguraș, unde un tânăr în vârstă de 25 de ani a fost găsit fără suflare.
Tânărul dispăruse de acasă din seara zilei precedente, 27 decembrie. Îngrijorați de absența acestuia, apropiații au alertat autoritățile.
Polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Dej au demarat imediat verificările. Din nefericire, misiunea de căutare s-a încheiat tragic ieri, în jurul orei 10, când a fost identificat trupul neînsuflețit al bărbatului. Acesta a fost găsit spânzurat de un copac, într-o zonă izolată și greu accesibilă de pe raza localității Batin.
Potrivit primelor informații furnizate de anchetatori, la examinarea externă a cadavrului nu au fost identificate urme vizibile de violență, altele decât cele specifice suicidului prin spânzurare.
Trupul tânărului a fost transportat la Institutul de Medicină Legală (IML) în vederea efectuării autopsiei. Procedura medico-legală va stabili cu exactitate cauza decesului.
Citește și:

O parte din Dej și alte localități, în BEZNĂ din cauza vântului puternic. BLACKOUT în județul nostru

INTERVIU Dej24.ro | Gabriel Pop, elevul din Dej cu IQ de ”geniu”: ”Consider că inteligența are valoare doar…”

Tragedie de Crăciun în județul vecin, doi tineri au murit într-un teribil accident – FOTO/VIDEO













