Ştiri din zonă
La volan prin Coldău, deși consumase alcool. Șoferul din Ciceu Giurgești, tras pe dreapta
Publicat acum
5 lunipe

Ieri, 29 martie, polițiștii din cadrul Poliției orașului Beclean au oprit pentru control un autoturism care se deplasa pe Drumul Național 17, prin Coldău.
La volanul autoturismului a fost identificat un bărbat de 44 de ani, din Ciceu-Giurgești.
Testarea cu aparatul etilotest a șoferului a indicat valoarea de 0,62 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior, acesta a fost transportat la spital pentru recoltarea de mostre biologice în vederea determinării alcoolemiei.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Poliției orașului Beclean în vederea documentării cauzei.
Citește și:

Mii de credincioși, în rugăciune la Nicula. Pelerinajul de Sfânta Maria, unul dintre cele mai mari din România – FOTO/VIDEO

ACCIDENT în Dej, pe strada 1 Mai. Trei autoturisme implicate, o persoană la spital – FOTO

Super-transfer pentru dejeanul Cătălin Itu. A semnat cu o echipă cu 31 de titluri de campioană – FOTO












