Eveniment
Dosar PENAL în cazul incendiului din Cetan – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/06/incendiu-anexe-Cetan-iunie1.jpeg)
Polițiștii au deschis dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere din culpă în cazul incendiului din Cetan.
”În cursul acestei dimineți, în jurul orei 08.15, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Dej au fost sesizați despre producerea unui incendiu, la o gospodărie situată în localitatea Cetan, județul Cluj. La fața locului au intervenit pompieri din cadrul ISU Cluj. Incendiul a cuprins o clădire din curtea gospodăriei și anexe, iar ulterior s-a extins la acoperișul locuinței vecine.
Incendiul a provocat pagube materiale considerabile, însă nu au fost persoane rănite. Sunt efectuate cercetări, în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul infracțiunii de distrugere din culpă”, a precizat IPJ Cluj.
Vă reamintim, patru anexe gospodărești și acoperișul unei case au fost cuprinse de flăcări.