Egal între Șelimbăr și Unirea Dej. Elevii lui Dragoș Militaru au egalat în prelungiri

Echipa de fotbal Unirea Dej a remizat, scor 1-1, cu CSC 1599 Șelimbăr, în a șasea etapă din Liga 2.

Partida dintre CSC 1599 Șelimbăr și FC Unirea Dej s-a disputat ieri, cu începere de la ora 11, la Râmnicu Vâlcea, acolo unde ”călăreții roșii” joacă meciurile de pe teren propriu. În prima repriză, cele două formații și-au împărțit ocaziile de a deschide scorul, însă la vestiare s-a intrat cu scor alb.

Gazdele au modificat tabela în minutul 78. Octavian Ursu a primit de la Raicea și, din 6 metri, l-a învins pe Railean cu un lob la colțul lung. Elevii lui Dragoș Militaru au dat lovitura în al doilea minut al prelungirilor. Ionuț Frăsineanu a înscris cu dreptul, de la 19 metri, în vinclul din dreapta, fără șanse pentru goalkeeper-ul Mitrovic, ieșit ușor în față.

În urma acestui rezultat, Unirea Dej – care ajunge la al șaselea meci cu gol marcat! – pierde locul 1 din Liga 2, însă rămâne pe podium, pe poziția a treia.

CSC 1599 Șelimbăr: Mitrovic – Arhirii, Natea (cpt.)(Dandea 46′), R. Crișan, Riza – Cărăruș (Raicea 65′), Boboc (Buzan 81′) – Ursu (Curtean 81′), Manole (Ciocâlteu 61′), Luca – Gele. Rezerve neutilizate: Silveanu – Monea, Cîrstean, Tud. Man, Antrenor: Eugen Beza.

FC Unirea Dej: Railean – Burdeț, D. Pop, Maftei, Roș – Kereki (Chira 34′), Blaj (cpt.)(Greu 63′) – Ad. Pop (Bogdan 79′), Cocian (Frăsineanu 79′), Al. Pop – Fulga (Militaru 63′). Rezerve neutilizate: Chindriș – Vomir, Călugăr, An. Pop. Antrenor: Dragoș Militaru.