Eveniment
EXPLOZIE în Dăbâca. Un tânăr cu arsuri, preluat de SMURD Gherla – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/11/explozie-dabaca-1024x473.jpeg)
O explozie a avut loc în urmă cu puține momente, în jurul orei 18:30, în localitatea Luna de Jos, comuna Dăbâca.
La fața locului intervin pompierii de la Detașamentul 1 Cluj-Napoca, un echipaj SMURD de la Gherla, dar și polițiștii.
”A fost anunțată o explozie la o centrală pe lemne, într-o locuință. Echipajele medicale acordă îngrijiri medicale unui tânăr, conștient și cooperant, care prezintă arsuri la nivelul gâtului. Explozia nu a fost urmată de incendiu”, a informat ISU Cluj.
Tânărul de 26 de ani, conștient și cooperant, a primit îngrijiri medicale din partea echipajului SMURD Gherla, iar apoi a fost transportat la UPU Cluj.