Social-Cultură
Expoziție de desene și pictură ”Brâncuși în viziunea copiilor”
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/02/expozitie-bracusi-in-viziunea-copiilor-690x1024.jpeg)
Primăria Municipiului Dej, prin Muzeul Municipal, în colaborare cu instituțiile de învățământ dejene organizează Expoziția de pictură și desene „Brâncuși în viziunea copiilor”.
Expoziția va fi deschisă în perioada 17- 24 februarie 2023 și poate fi vizitată de luni până vineri, între orele 09:00 – 16:00, în Sala de Conferință a Muzeului Municipal.
Expoziția marchează „Ziua Națională Constantin Brâncuși”, celebrată în data de 19 februarie, ziua de naștere a bine cunoscutului sculptor român, și are ca scop omagierea lucrărilor artistice ale lui Constantin Brâncuși și aportului pe care acesta l-a adus pe scena culturală națională și mondială.
INTRAREA ESTE GRATUITĂ!
Reclamă
Citește și:
Click pentru a comenta