Social-Cultură
Expoziție de pictură la Galeria de Artă Dej – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
8 anipe
de
Dorin Cociș![FOTO - stiripesurse.ro](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2016/09/Vernisaj-expozitie-pictura-Galeria-de-Arta-Dej-1.jpg)
FOTO – stiripesurse.ro
Galeria de Artă Dej a găzduit ieri, 1 septembrie, vernisajul expoziției de pictură „Culorile se amestecă …în creier!”.
Vernisajul expoziției de pictură, prezentat de Sabin Mircea Rus și Dan Marius Drăgan, a fost organizat de Asociația Artiștilor Plastici Cluj cu sprijinul Primăriei Municipiului Dej și s-a desfășurat cu începere de la ora 18:00.
Printre artiștii care au expus lucrări artistice se numără Amalia Bătinaș, Dana Beșa, Eva Dolha, Ionel Federiga, Gabriela Meșter, Marius Moșuțan și Smaranda Popescu.
Evenimentul a fost un real succes, peste 150 de persoane fiind prezente la manifestarea artistică, printre care și numeroase oficialități locale și regionale.