Fabian Băieșu (FC Unirea Dej), după meciul cu Cugir: ”În a doua repriză ne-a lipsit luciditatea” – VIDEO

Fabian Băieșu – aflat la primul său meci pe banca Unirii Dej – a avut parte de un debut cu stângul, ca urmare a înfrângerii, scor 1-3, cu Metalurgistul Cugir.

Băieșu a trăit intens prin său meci pe banca Unirii Dej și și-a dirijat echipa pe tot parcursul meciului cu Metalurgistul Cugir.  ”Prima repriză a fost cât de cât echilibrată, am condus și cu 1-0, după faza lui Bogdan și îl felicit pe această cale. A doua repriză, la 2-1 avem lovitură liberă în fața careului, lasă avantaj, ne prinde pe contraatac, gol. Avantaj… nu pot să dau vina pe arbitri, dar… acolo s-a pierdut meciul. În a doua repriză ne-a lipsit luciditatea din prima parte, (n.r – băieții) au încercat să respecte sarcinile de joc, dar și vremea și starea terenului au contat. Ei nu au mai fost în stare să meargă după adversar și să contracareze contraatacurile”, a declarat pentru Dej24.ro Fabian Băieșu.

Întrebat cum a trăit primul său meci ca parte din conducerea tehnică a Unirii Dej, Băieșu ne-a spus că ”a fost destul de greu, m-am bucurat foarte mult la gol. Mă așteptam la pauză – după cum a decurs jocul – să câștigăm. Păcat pentru săptămâna aceasta bună în care ne-am pregătit foarte bine. Așteptăm meciul de săptămâna viitoare și sper să obțin prima victorie”.

Vezi la finalul MATERIALULUI VIDEO de mai jos declarația lui Fabian Băieșu.