FC Unirea Dej a fost ”virusată” de Sănătatea Cluj, scor 1-3

Echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă cu 3-1, în deplasare, de Sănătatea Cluj, în a X-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a.

După mai bine de o lună de zile (cinci meciuri consecutive fără înfrângere), FC Unirea Dej a înregistrat ieri după-amiază o înfrângere – prima de altfel în mandatul antrenorului Gheorghe Barbu – , 1-3 cu ”virușii verzi” de la Sănătatea Cluj. Andrei Ceaca a deschis scorul pentru gazde, în minutul 23, pentru ca Alexandru Gașpar (’31) să dubleze avantajul pe tabelă. Daniel Hetea a marcat înainte de pauză și a redus din diferență, însă Dan Roman a marcat și el în partea secundă (’65) și a stabilit scorul final, 3-1.