FC Unirea Dej a pierdut fără drept de apel cu Recea, scor 0-4

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut cu scorul de 4-0 meciul din deplasare cu formația ACS Fotbal Comuna Recea.

Partida din această după-amiază, dintre ACS Fotbal Comuna Recea și FC Unirea Dej, a contat pentru a noua etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea meciului direct, dejenii se aflau pe locul 12 în clasament, cu 7 puncte acumulate, în timp ce gazdele ocupau poziția a șasea, cu 13 puncte strânse până acum în sezonul competițional 2017-2018.

Gazdele au deschis scorul în minutul 10 prin Viorel Ghinde. Unirea Dej a avut mai multe șanse de a egala până la pauză, însă nu a reușit. Alin Bota a dublat avantajul formației Comuna Recea, din penalty, în minutul 59. Tabela s-a modificat din nou după golul înscris de Sergiu Ciocan, în minutul 71. Meciul s-a încheiat în final 4-0, după ce Ioan Opriș (’75) a punctat și el și în poarta dejenilor antrenați de Alpar Meszaros.