FC Unirea Dej a pierdut la Bistrița, scor 1-3 – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă ieri după-amiază, în deplasare, cu scorul de 1-3, de ACS Unu Fotbal Gloria.

Întâlnirea dintre ACS Unu Fotbal Gloria și FC Unirea Dej – care a avut loc ieri după-amiază de la ora 18 – a contat pentru etapa cu numărul 28 a seriei a V-a din Liga a III-a. Dejenii au evoluat bine în prima parte a jocului și au deschis scorul prin Sergiu Budean, în minutul 33. În a doua repriză, gazdele au turat motoarele și au marcat de trei ori: ”dublă” Marius Curtuiuș (48, 57) și Raul Suciu (88).

S-a încheiat 3-1 pentru Bistrița, iar elevii lui Gică Barbu se pregătesc pentru duelul de pe teren propriu cu Minaur Baia Mare. De menționat că maramureșenii tocmai au învins liderul seriei a V-a (AFK Csikszereda Miercurea Ciuc), astfel că partida de la Dej se anunță una extrem de dificilă.

Celelalte rezultate înregistrate în această etapă:

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Minaur Baia Mare 0-1
Sorin Şerban (87)
MSE Târgu Mureş – AFC Odorheiu Secuiesc 0-2
Levente Janko (53), Romaric Logon (55)
Sticla Arieşul Turda – CS Iernut 4-4
Flaviu Chişu (1), Cristian Paleoca (39, 51), Valentin Lemnaru (41) / Adrian Pop (14, 60), Marius Bălaş (43), Rareş Şuteu (81)
Sănătatea Cluj – CFR Cluj 2 3-2
Paul Cristian (41), Raul Ciupe (45), Dan Roman (85) / Claudiu Petrila (22, 52)
Avântul Reghin – ACS Fotbal Comuna Recea 1-0