FC Unirea Dej a remizat pe terenul liderului AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 1-1, întâlnirea din deplasare cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, din ultima etapă a campionatului.

Partida de la Miercurea Ciuc – programată în această seară de la ora 18 – a contat pentru a 30-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a, ultima din acest sezon competițional. Înaintea acestei confruntări, FC Unirea Dej se clasa pe locul 11, cu 35 de puncte acumulate, în vreme ce gazdele – promovate deja în liga secundă – ocupau prima poziție a ierarhiei, cu 70 de puncte.

Elevii antrenați de Gică Barbu au deschis scorul în minutul 14 prin Florin Blaj și au intrat la vestiare în avantaj. Fotbaliștii din Miercurea Ciuc au reușit să egaleze prin Szilard Vereş, în minutul 83 și cele două echipe și-au împărțit punctele. În urma acestui rezultat de egalitate (1-1), FC Unirea Dej a încheiat campionatul pe locul 11, cu 36 de puncte acumulate.