FC Unirea Dej – Industria Galda 0-2. Dejenii ajung la a șasea înfrângere consecutivă – FOTO/VIDEO

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut, scor 0-2, meciul de pe teren propriu cu formația ACS Industria Galda, disputat cu începere de la ora 14.

Partida de pe Stadionul Municipal, dintre FC Unirea Dej și Industria Galda, a contat pentru a XII-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea acestei confruntări, dejenii se aflau pe locul 12 în clasament, cu 7 puncte acumulate, în timp ce oaspeții ocupau poziția a patra, cu 21 de puncte strânse până acum în sezonul competițional 2017-2018.

Dejenii au început bine partida de pe teren propriu și Boje a fost la un pas să deschidă scorul în minutul 7. Oaspeții au preluat apoi conducerea jocului și au punctat prin Baghin în minutul 18. Elevii conduși de pe bancă de Flaviu Băieșu și Constantin Bădan au forțat egalarea până la pauză, însă fără succes pe tabelă. Galda și-a dublat avantajul cu un sfert de oră înainte de final, după o acțiune fructificată de Rodean.

FC Unirea Dej – Industria Galda s-a încheiat 0-2, iar dejenii ajung la a șasea înfrângere consecutivă. De menționat că partida a început cu un moment de reculegere, iar uniriștii au purtat tricouri inscripționate cu ”Rest in peace your brother” (”Odihnească-se în pace fratele tău”).

FC Unirea Dej: 27. Szekely, 13. Podină, 19. Ndi, 6. Kovacs, 8. Itu, 15. Nalați, 11. Popescu, 12. Chiorean, 7. Ferhaoui, 17. Obreja, 20. Boje. Rezerve: Kis, 18. Blaj Fl., 10. Muntean, 9. Kocsiș, 4. Sabo, 3. Plăian, 26. Blaj Al. Staff tehnic: Fl. Băieșu, C. Bădan, A. Nalați, I. Podină.

ACS Industria Galda: 89. Ștef, 88. Schiau, 15. Haiduc, 16. Trif, 98. Boancă, 33. Oniche, 8. Vonya, 17. Goronea, 27. Rodean, 9. Baghiu, 10. Cernea. Rezerve: 44. Iancău, 97. Olar, 6. Gombocz, 11. Sîrbu, 7. Lupușan, 77. Dup, 19. Bedelean. Antrenor: Paul Ciucă.