FC Unirea Dej, maxim de puncte în Liga 2. Azi a învins la Dumbrăvița – VIDEO

Echipa de fotbal Unirea Dej s-a impus cu 2-1 la Dumbrăvița și are maxim de puncte după două etape din Liga 2.

Partida dintre CSC Dumbrăvița și FC Unirea Dej a avut loc azi, cu începere de la ora 11, pe stadionul ”Ștefan Dobay”. Elevii antrenați de Dragoș Militaru au deschis scorul în minutul 13. Angelo Cocian a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri, Trifon rămânând simplu spectator. Ulterior, până la pauză, dejenii – care au controlat jocul – au ratat alte trei ocazii mari să-și dubleze avantajul de pe tabelă.

Oaspeții au egalat în minutul 81 prin Grigoriu. Acesta a șutat de la 15 metri, cu dreptul, și l-a învins pe Railean. Bucuria fotbaliștilor de la Dumbrăvița a durat doar câteva secunde. Uniriștii au repus mingea în joc, s-au instalat în jumătatea adversă și Răzvan Greu – intrat pe parcurs pe teren – a primit în fața porții și a înscris golul de trei puncte.

FC Unirea Dej se impune cu 2-1 la Dumbrăvița și are maxim de puncte după două etape scurse din Liga 2. Săptămâna viitoare, pe Municipal, uniriștii primesc vizita Politehnicii Iași, formație antrenată de Claudiu Niculescu.

CSC Dumbrăvița: Trifon – Bura-Koț, Zurbagiu (C), Toma, Olaru, Tănase, Grancea, T. Bodri, L. Bodri, Simon, Popa. Rezerve: Mikloș – Amariei, Bain, Ilan, Sabău, Curea, Ungureanu, Grigoriu, Pașcalău. Antrenor: Cosmin Stan.

FC Unirea Dej: Railean – D. Pop, Burdeț, Gîț, Maftei, Ad. Pop, Chira, Cocian (C), Frăsineanu, Al. Pop, Bogdan. Rezerve: Chindriș – Vomir, Roș, Blaj, Militaru, Călugăr, Fulga, Greu, An. Pop. Antrenor: Dragoș Militaru.