FC Unirea Dej – ”U” Cluj 0-4. Dorin Goga a semnat un hattrick – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă cu 4-0, pe teren propriu, de ”U” Cluj, în a doua etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Goga a fost eroul meciului.

Pe un stadion destul de plin, cu peste o mie de persoane în vechea tribună, ”U” Cluj a deschis scorul în minutul 14 prin Dorin Goga. Înainte de aceasta, Nalați – din lovitură liberă – a luat la țintă bara și le-a dat emoții oaspeților. ”Șepcile roșii” au controlat ostilitățile în primele 45 de minute și își puteau dubla avantajul, însă portarul Szekely s-a opus de fiecare dată.

Imediat după reluare, ”studenții” au turat motoarele și au făcut 2-0 prin același Goga. Deși au urcat spre poarta adversă și au încercat să pună probleme, dejenilor nu le-a ieșit aproape nimic pe faza ofensivă. La fel de rău au stat lucrurile și în apărare, când Hațiegan – în minutul 53 – a marcat pentru 3-0. Experimentatul atacant Dorin Goga a reușit hattrick-ul pe terenul din Dej, după ce a punctat pentru a treia oară în minutul 72. Imediat după gol, crainicul Unirii a dat dovadă de fair-play la maxim și l-a felicitat ”în direct” pe Goga, stârnind hohote de râs în tribune.

Elevii antrenați de Alpar Meszaros nu au avut nicio șansă în fața unui adversar experimentat cum este ”U” Cluj și au cedat cu 0-4. În urma acestui rezultat, Unirea Dej bifează a doua înfrângere consecutivă și rămâne cu zero puncte în clasament, în timp ce Universitatea obține prima victorie în noul sezon competițional din Liga a III-a.

De menționat că în peluză s-au aflat pătimașii suporteri ai Universității, aceștia fiind responsabili cu asigurarea fondului sonor pe parcursul celor 90 de minute de joc.

FC Unirea Dej: Szekely – Alexandru Fl. Udi, Kovacs, Plăian – Nalați, Al. Blaj, Graur, Ferhaoui – Itu Cătălin, P. Bogdan. Rezerve: Sabo G, Sabo V, Kis, Sătmar, Kocsis, Chiorean, Boje. Antrenor: Alpar Meszaros.

”U” Cluj: Dinu – Takacs, Abrudan, Cordoș, Manu – Giurgiu, Micaș – Greu, Goga, Lemac – Hațiegan. Rezerve: Albuț, Onicaș, Hîmpea, Moldoveanu, Ursu, Telcean, Lemnaru. Antrenor: Marius Popescu.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.