Ştiri din zonă
Femeie căzută în apele Someșului Mic, pompierii o caută de ore bune – FOTO/VIDEO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/02/femeie-cazuta-in-somes-mihai-viteazu-cluj-1024x728.png)
Pompierii clujeni intervin în aceste momente pentru a scoate o femeie căzută în apele râului Someșul Mic.
În jurul orei 07:30, un apel la 112 a anunțat faptul că o femeie a fost luată de ape în zona străzii Mamaia și purtată în aval către piața Mihai Viteazu, din Cluj-Napoca. La fața locului s-au deplasat de urgență o ambulanță și trei autospeciale din cadrul ISU Cluj.
”Echipajele efectuează căutări în zona Podului Porțelanul. Misiunea este dificilă întrucât apa are o viteză foarte mare, vizibilitatea fiind redusă”, au precizat pompierii.