Eveniment
Femeie din Dej, fără bani în cont după ce o persoană necunoscută i-a folosit cardul!
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/08/DSC_0960-1024x683.jpg)
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dej au fost sesizați luni, 6 mai, de către o femeie, din Dej, cu privire la faptul că, în perioada 30 aprilie – 05 mai, persoane necunoscute ar fi făcut diferite cumpărături folosind cardul acesteia, card pe care-l pierduse, cauzându-i un prejudiciu de circa 480 de lei.
În urma activităților desfășurate, polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat o femeie, în vârstă de 31 de ani, din Dej, bănuită de comiterea faptei.
Aceasta este cercetată pentru săvârșirea infracțiunii de efectuare de operațiuni financiare în mod fraudulos, faptă prevăzută de Codul Penal.