FOTBAL – AMICAL. FC Unirea Dej – LPS Satu Mare 2-1 – FOTO

Unirea fotbal amical (1)

FC Unirea Dej a câștigat cu 2-1 amicalul disputat astăzi, la Cășeiu, în compania formației LPS Satu Mare.

Partida amicală dintre FC Unirea Dej și LPS Satu Mare s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 11:30, pe terenul din localitatea Cășeiu. Rogozan a deschis scorul în minutul 3, după un șut de la 16 metri, din poziție centrală. Portarul din Satu Mare nu a avut nicio șansă, mingea fiind trimisă la vinclu. Oaspeții au reușit egalarea la jumătatea primei reprize cu un șut de la 20 de metri, deviat de unul dintre apărătorii Unirii Dej.

Victoria avea să fie adusă de Ionescu, în minutul 37. Acesta a tras excelent de la aproximativ 18 metri, sub bară, și l-a învins pentru a doua oară pe goalkeeper-ul LPS-ului, stabilind și scorul final: FC Unirea Dej – LPS Satu Mare 2-1.