Sport
FOTBAL – AMICAL. FC Unirea Dej – Mureșul Vințu de Jos 0-1
Publicat acum
10 anipe

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut, scor 0-1, partida amicală disputată în compania formației Mureșul Vințu de Jos.
Partida amicală dintre cele două formații s-a disputat, astăzi, pe baza ”Unirea” din cartierul Mănăștur din Cluj-Napoca. Singurul gol al meciului a fost reușit, la jumătatea părții secunde, de Ovidiu Stoianof. Acesta a preluat o minge în interiorul careului Unirii și l-a învins pe portarul Sălăjan.
Dejenii nu au reușit să restabilească egalitatea pe tabelă, deși au avut mai multe ocazii de a o face, și Mureșul Vințu de Jos – FC Unirea Dej s-a încheiat 1-0.
Până la prima partidă din campionat, cu Sănătatea Cluj, FC Unirea Dej va mai disputa două meciuri amicale cu LPS Satu Mare şi Unirea Jucu.
Citește și:

Pompierii din Dej au ajutat la stingerea unui incendiu izbucnit la o pensiune din Cluj-Napoca – FOTO

Patru dintre inculpații care au atacat ambulanța din Dej contestă măsura arestului. Cât plăteşte statul pentru ei

De ce atacatorii ambulanței de la Dej riscă ani de închisoare? Noua lege, în vigoare chiar din ziua atacului











