FOTBAL – FC Unirea Dej a pierdut la Alba Iulia, scor 0-2

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut, scor 0-2, meciul disputat în această după-amiază, în deplasare, cu AFC Unirea 1924 Alba Iulia.

Partida dintre FC Unirea Dej și AFC Unirea 1924 Alba Iulia a contat pentru a șaptea etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea confruntării de azi, elevii antrenați de Alpar Meszaros se aflau pe locul 11 în clasament, cu 7 puncte acumulate, în timp ce AFC Unirea 1924 Alba Iulia ocupa poziția a șasea, cu 10 puncte strânse până acum în acest sezon competițional.

După 0-0 la pauză, FC Unirea Dej a cedat în a doua repriză, iar sportivii din Alba Iulia au înscris de două ori. Daniel Lăsconi a punctat cu capul, în minutul 54, pentru ca mai apoi – cu un minut înainte de finalul partidei – tabela să fie închisă de Andrei David. Sportivul intrat pe teren în a doua parte a jocului a reluat în plasă balonul trimis de Lăsconi și a stabilit scorul final: 2-0.

Unirea Alba Iulia: 98. Căt. Suciu – 15. N. Rus, 4. I. Grozav, 30. Al. Man, 27. Ad. Matei, 89. Al. Apetri, 10. Cipri Selagea (cpt.), 19. S. Fulea, 7. D. Tat, 8. Cl. Davidaș, 11. D. Lăsconi. Rezerve: 16. B. Ștef, 5. D. Schiau, 9. An. David, 77. Cr. Păcurar. Nu au evoluat 1. An. Petric, 14. C. Boboia, 44. Ad. Onacă, 77. Cr. Păcurar). Antrenor: Adi Himcinschi.

FC Unirea Dej: 14. L. Szekely – 24. I. Podină, 6. S. Kovacs, 15. N. Kennedy, 3. D. Plăian, 8. C. Itu, 26. Ad. Nalați, 5. Al. Blaj, 94, S. Ferhaoui, 20. B. Boje, 11. Al. Papp. Rezerve: 1. B. Georgiu, 21. P. Popescu, 7. B. Paul, 10. Al. Florin, 8. D. Blaj, 19. C. Graur, 39. V. Virgil. Antrenor: Alpar Meszaros.