FOTBAL. Luceafărul Oradea – FC Unirea Dej 5-0. Află cum a decurs partida

Unirea Dej - Unirea Jucu fotbal (63)

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut, scor 0-5, partida disputată astăzi, cu începere de la ora 14, în compania formației Luceafărul Oradea.

Partida dintre Luceafărul Oradea și FC Unirea Dej, care a contat pentru etapa a XI-a a seriei a V-a din Liga a III-a, a debutat la ora 14. Gazdele au deschis scorul în minutul 12 prin Adrian Balea, iar până la pauză meciul a fost destul de echilibrat și elevii lui Alpar Meszaros au avut mai multe ocazii de a restabili egalitatea pe tabelă.

Dezastrul a început în partea a doua a jocului, cu un gol venit imediat după fluierul de start, în minutul 46, reușita aparținându-i lui Cristian Cigan. Fotbaliștii orădeni și-au majorat diferența prin Nicu Modan, în minutul 52, pentru ca mai apoi tabela de marcaj să indice 4-0, marcator Paul Mihuța, în minutul 64.

Cu trei minute înainte de fluierul de final, Nicu Modan a reușit ”dubla”, iar Luceafărul Oradea – FC Unirea Dej s-a încheiat cu un neverosimil 5-0. În urma acestui rezultat, dejenii rămân cu doar 7 puncte în clasament, după 11 etape scurse din campionat.