FOTBAL | Unirea Dej a pierdut amicalul cu „U” Cluj. Scor final 1-4

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut, cu scorul de 4-1, partida de verificare disputată miercuri, de la ora 12, împotriva formației Universitatea Cluj. Meciul s-a disputat în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca.

Unirea Dej și „U” Cluj au oferit o primă jumătate de oră echilibrată, dar ambele echipe au înscris câte un gol până la pauză. Studenții au deschis scorul prin Goga, care a făcut ce a vrut cu defensiva elevilor antrenați de Gheorghe Barbu, iar Giurgean a restabilit egalitatea un minut mai târziu, la una dintre puținele nesincronizări ale „alb-negrilor”.

„Șepcile roșii” au făcut spectacol în partea secundă, una în care au marcat nou-intrații Moșuți și Fodor, iar Goga a realizat o „dublă” cu stil, din voleu. Tot în repriza a doua a intrat și Alex Păcurar, refăcut după o accidentare care l-a forțat să stea departe de fotbal timp de aproape o jumătate de an.

Universitatea Cluj – Unirea Dej s-a încheiat 4-1. Acesta a fost cel de-al doilea amical disputat de dejeni în ultimele zile. Primul meci de verificare l-au disputat împotriva formației AS Viile Dejului, câștigat de Unirea Dej cu scorul de 3-0.