Fotbalistul dejean Ciprian Deac a revenit cu GOL la CFR Cluj

Fotbalistul dejean Ciprian Deac a revenit cu gol la CFR Cluj, mijlocașul reușind să înscrie în meciul cu FCSB.

CFR Cluj și FCSB au încheiat la egalitate, 1-1, meciul din cea de-a 22-a etapă a Ligii 1. Bucureștenii au deschis scorul prin Denis Alibec dintr-o lovitură de la punctul cu var obținută tot de el în minutul 14, după un fault al lui Camora.

Formația lui Vasile Miriuță a egalat în minutul 59 prin fotbalistul dejean Ciprian Deac, care a primit o pasă în careu de la Camora. Deac a fost eliminat mai apoi de pe teren, în minutul 72, pentru două cartonașe galbene.

Și roș-albaștrii au rămas în inferioritate numerică înainte de finalul primei reprize, când Alibec a fost trimis la vestiare pentru două cartonașe galbene.

De menționat că ardelenii au ratat și un penalty în minutul 32.

CFR: Mincă – Lopes, Larie, Horj, Camora – Deac, Nascimento – Sorsa, Ruiz, Nouvier – Bud
Rezerve: T. Marc, Peteleu, A. Mureșan, Gomelt, Chiriță, Sîrbu, Omrani.

FCSB: Fl. Niță – Bălașa, Moke, Tamaș, Momcilovici – Pintilii, Muniru – Jakolis, V. Achim, De Amorim – Alibec
Rezerve: Stăncioiu, L. Filip, A. Tudorie, V. Mihalcea, Ov. Popescu, Gnohere, Enache.