Ştiri din zonă
FURT în vestiarul unei clinici din Beclean! O femeie a rămas fără bani în portofel
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/07/bani-portofel-gol-criza.jpg)
La data de 4 octombrie 2019, o femeie de 34 de ani, din Nimigea a sesizat faptul că, la data de 30 septembrie, în timp ce se afla în vestiarul unei clinici din Beclean, i-a fost sustrasă suma de 480 lei dintr-un portmoneu.
În urma cercetărilor efectuate, polițiștii l-au identificat, în aceeași zi, pe un tânăr de 17 ani, care locuiește în Bistrița, pe care îl bănuiesc de comiterea faptei. Acesta și-a recunoscut fapta, iar prejudiciul a fost recuperat parțial.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii din Beclean, în cadrul unui dosar întocmit sub aspectul comiterii infracțiunii de furt.