Încă fără antrenor, FC Unirea Dej a fost învinsă de Comuna Recea cu 2-0

Rămasă fără antrenor după despărțirea de Mircea Bolba, echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă cu 2-0 de ACS Fotbal Comuna Recea, în a patra etapă a campionatului.

Meciul din Recea – care a debutat cu începere de la ora 17 – a contat pentru a IV-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea etapei cu numărul patru, dejenii aveau doar două puncte în clasament, în timp ce fotbaliștii din Comuna Recea aveau strânse șase puncte, fiind de altfel favoriți în jocul de azi.

Moldovan a fost cel mai periculos jucător al dejenilor. În minutul 32, atacantul care reușise un hattrick cu Odorheiu Secuiesc a luat la țintă bara, pentru ca mai apoi tot el să rateze o ocazie monumentală, la câteva minute după începutul reprizei secunde. Gazdele au marcat în minutele 65 (Viorel Chinde) și 75 (Sergiu Ciocan), iar dejenii – care astăzi l-au avut pe bancă pe ”secundul” Flaviu Băieșu – au înregistrat a doua înfrângere în acest sezon competițional, după eșecul la limită suferit la Iernut.

Celelalte rezultate înregistrate ieri după-amiază de la ora 17:

CFR Cluj 2 – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1
Claudiu Petrila (60 – pen.)/ Bogdan Mintaş (7 – pen.)
Gaz Metan Mediaş 2 – Minaur Baia Mare 0-2
Ciprian Duruş (55), Valer Giurgiu (83)
Avântul Reghin – Sănătatea Cluj 1-0
Iulian Sîplăcan (16)

De la aceeași oră, astăzi s-au mai jucat meciurile:

AFC Hărman – ACS Unu Fotbal Gloria 1-2
Bogdan Minciună (18)/ Ovidiu Stoianof (2), Raul Suciu (60)
Unirea Tăşnad – MSE Târgu Mureş 4-1
Cristian Szekely (51), Denis Cubaş (54), Raul Silaghi (80), Angelo Cocean (90)/ Ervin Szekely (6)
Olimpic Cetate Râşnov – Sticla Arieşul Turda 2-1
Sergiu Mihai (4), Nicolae Mariean (89)/ Bogdan Varodi (90+1)

Mâine de la ora 17 se dispută partida dintre AFK Csikszereda Miercurea Ciuc și CS Iernut.