Încă o înfrângere – Unirea Dej – Arcada Galați 1-3 (VOLEI)

Echipa de volei Unirea Dej a fost învinsă cu scorul de 3-1, pe teren propriu, de formația Arcada Galați. Meciul s-a disputat astăzi de la ora 17.

Partida din Sala Sporturilor Dej dintre Unirea și Arcada Galați a contat pentru a XXI-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin. Elevii antrenați de Victor Lazăr și Tibi Szilagyi au început cu dreptul întâlnirea de pe teren propriu și au controlat ostilitățile în primul set, câștigat cu 25-21.

Oaspeții, clasați pe locul patru înaintea acestei confruntări, s-au mobilizat la pauza dintre runde și au început să facă mai puține greșeli, astfel că la finalul actului tabela de marcaj a indicat 25-17. Cu același scor s-a încheiat și setul al treilea, tot în favoarea gălățenilor.

Uniriștii au încercat să revină în joc, însă nu au reușit să restabilească egalitatea la doi și au cedat și setul patru cu scorul de 25-18. Unirea Dej – Arcada Galați s-a încheiat 1-3, iar pentru dejeni urmează meciul cu SCMU Craiova, programat sâmbătă, 11 martie, de la ora 17, tot în Sala Sporturilor din Dej.

Celelalte rezultate înregistrate în această etapă:

Universitatea Cluj – Tricolorul LMV Ploiești 3:2 (17:25, 21:25, 25:19, 32:30, 18:16)

VCM LPS Piatra Neamț – Știința Explorări Baia Mare 1:3 (16:25, 25:23, 29:31, 19:25)

Știința Bacău – SCM U. Craiova 1:3 (25:22, 17:25, 18:25, 17:25)

Volei Club Banatul Caransebeș – ACS Volei Municipal Zalău 0:3 (12:25, 21:25, 13:25)