Sport
Încă o victorie pentru FC Unirea Dej: 3-2 cu Victoria Cluj – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/02/Unirea-Dej-Victoria-Cluj-amical-3-1024x768.jpg)
Echipa de fotbal Unirea Dej a învins cu 3-2, în deplasare, formația Victoria Cluj, într-un meci amical disputat astăzi.
Partida de verificare dintre FC Unirea Dej și Victoria Cluj (locul 3, Liga a IV-a) a debutat la ora 12. Dejenii au controlat ostilitățile în prima repriză și au marcat de trei ori. Cocian a deschis scorul în minutul 25, pentru ca zece minute mai târziu să înscrie și Andrei Pop. Imediat după, Florin Blaj a punctat pentru 3-0. Clujenii au reușit să reducă din diferență cu 5 minute înainte de finalul primei reprize.
Tot ei au punctat și în debutul actului secund, după ce antrenorul Unirii Dej, Dragoș Militaru a schimbat aproape toată echipa și a trimis pe teren mai mulți juniori.