Eveniment
PREMIERĂ. Încă un angajat al Salinei Ocna-Dej, infectat cu COVID-19
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![Photo credits - Horea-Andrei Mihuţ](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/04/Salina-Ocna-Dej.jpg)
Încă un angajat al Salinei Ocna-Dej a fost confirmat, astăzi, pozitiv cu COVID-19.
Sursele Dej24.ro susțin că este vorba despre un bărbat în vârstă de 57 de ani din municipiul Dej, care ultima dată a fost la muncă miercuri. Acesta a fost testat ieri, iar astăzi a aflat rezultatul: pozitiv pentru COVID-19.
Cel mai probabil, tot schimbul de muncă pe care acesta își desfășura activitatea va intra în autoizolare, la fel cum s-a întâmplat și la începutul lunii aprilie, atunci când un alt angajat al Salinei Ocna-Dej a fost diagnosticat cu coronavirus.
ACTUALIZARE: ”Într-adevăr avem un caz confirmat de COVID-19. Este vorba despre un bărbat care lucrează la suprafață. Deși am luat toate măsurile pentru a preveni răspândirea virusului în rândul angajaților, montând inclusiv un cort cu pulverizator, din păcate a apărut și acest caz. DSP ne-a confirmat ieri, iar astăzi am luat hotărârea ca toate persoanele aflate pe schimbul bărbatului să intre în autoizolare. Este vorba despre 16 persoane”, a declarat pentru Dej24.ro Alin Sălătioan, directorul Salinei Ocna-Dej.
Dacă vrei să fii la curent cu tot ce se întâmplă în Dej, nu uita să dai LIKE paginii de facebook Dej24.ro!