Eveniment
INCENDIU în Frata. Au intervenit pompieri de la Detașamentele Dej și Turda
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/12/pompieri-general-new-1024x682.jpg)
Pompierii din cadrul Detașamentului Turda, alături de cei din cadrul Detașamentului Dej – Punctul de Lucru Mociu, au intervenit în această dimineață la un incendiu care a afectat o casă de locuit din localitatea Frata.
”A fost afectat acoperișul unei bucătării de vară de aproximativ 15 mp. De asemenea, incendiul s-a extins și la acoperișul casei, afectând aproximativ 5 mp din acesta. Incendiul a fost lichidat în scurt timp și nu au existat persoane care să solicite consult medical. Cauza probabilă a fost coșul pentru evacuarea fumului defect”, a precizat ISU Cluj.