Eveniment
INCENDIU în Mănășturel, la o anexă. Femeie cu atac de panică, evaluată medical – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/02/incendiu-anexa-gospodareasca-manasturel-1024x768.jpeg)
Un incendiu a izbucnit, azi-dimineață, la o anexă gospodărească din localitatea Mănășturel.
În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Dej.
”Flăcările s-au manifestat generalizat la anexa gospodărească, pe o suprafață de aproximativ 40 de mp. Totodată, în timpul operațiunilor de stingere, pompierii au scos două butelii din anexa gospodărească, folosită drept bucătărie de vară. Incendiul a fost stins în limitele găsite, iar o femeie care prezenta atac de panică a fost evaluată de echipajul medical, fără a fi transportată la spital”, a informat ISU Cluj.