Ştiri din zonă
INCENDIU în Uriu. Pompierii au intervenit prompt
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/11/hidrant-pompieri-1024x682.jpg)
Un incendiu a izbucnit astăzi, în jurul orei 14:10, în localitatea bistrițeană Uriu.
În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Beclean, dar și cei de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) Uriu.
Conform ISU BN, au ars o afumătoare și o anexă gospodărească, mai precis o magazie (depozit materiale). Din fericire, casa de locuit a fost protejată și nu s-au înregistrat victime.