Eveniment
INCENDIU într-un sat din comuna Bobâlna. Flăcările au fost ținute sub control
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/07/IMG_1815-1024x768.jpg)
Un incendiu a izbucnit astăzi, în jurul orei 10:45, în satul Oșorhel, comuna Bobâlna.
Din primele informații, incendiul s-a manifestat la o magazie de unelte. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dej cu două autospeciale cu apă și spumă, dar și polițiștii.
”La sosirea pompierilor, incendiul se manifesta pe o suprafață de 12 mp. Din fericire, flăcările au fost ținute sub control și s-a evitat extinderea incendiului la două case aflate în vecinătate. Nu au existat persoane care să solicite sprijin medical. Cauza probabilă este un scurtcircuit la un hidrofor aflat în interiorul magaziei”, a informat ISU Cluj.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/12/LogoalbDej24190x61.png)