Eveniment
INCENDIU la un magazin din Cetan
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/03/smurd-pompieri-noapte-electrocutat-1024x576.jpeg)
Un incendiu a izbucnit azi-noapte, în jurul orei 03:20, în localitatea Cetan, comuna Vad.
Din primele informații, incendiul s-a manifestat la un magazin alimentar. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej, dar și polițiștii.
”Două autospeciale de stins incendii au fost dislocate pentru a lichida flăcările care au cuprins mai multe vitrine frigorifice și rafturi cu produse diverse dintr-un magazin mixt situat în localitatea Cetan. La fața locului s-a deplasat preventiv și un echipaj SMURD. Pompierii au stins incendiul în limitele care a fost găsit, fiind deteriorate doar bunurile din interiorul magazinului”, a precizat ISU Cluj.
Din fericire, nu au fost persoane care să solicite consult medical în urma acestui eveniment.