Ştiri din zonă
Intervenție a elicopterului SMURD la Rus! Un copil a suferit o fractură la o mână
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
4 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/10/elicopter-smurd-rus-ileanda-1.jpg)
Marți, la orele amiezii, elicopterul SMURD de la Jibou s-a deplasat în localitatea Rus, județul Sălaj, pentru a prelua un un copil cu o fractură la nivelul cotului, de la un echipaj SMURD.
Echipajul SMURD de la Garda Ileanda a asistat și transportat pacientul din localitatea Șimișna, în localitatea Rus, apoi a fost predat la elicopterul SMURD pentru a fi transferat la UPU Smurd Zalău.