Sport
PREMIERĂ. Jucător de la Unirea Dej, împrumutat la Steaua București
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/04/volei-generall.jpg)
Un jucător mai puțin utilizat de antrenorul echipei de volei Unirea Dej a fost împrumutat pentru următoarele șase luni la Steaua București.
Venit de la Steaua București în vara anului trecut, centrul Eduard Ocunschi nu a prins prea multe minute în tricoul Unirii Dej (locul 5, 16 puncte) în acest sezon competițional.
Recent, sportivul născut în Tulcea a fost împrumutat la fosta sa formație, Steaua București (locul 7, 15 puncte) – pentru care va evolua până în vară, atunci când se va întoarce la Dej sub comanda antrenorilor Marius Dascălu și Tibi Szilagyi.
Pe lângă roș-albaștrii, Eduard Ocunschi (204 cm) a mai evoluat pentru Tomis Constanța și Tricolorul Ploiești.