Social-Cultură
Lansare de carte la Cercul Militar din Dej
Publicat acum
11 anipe
Asociaţiunea Transilvană pentru Literatura Romană şi Cultura Poporului Român Despărţământul “Dr. Teodor Mihali” Dej şi Editura “Ecou Transilvan” Cluj-Napoca vă invită astăzi la o lansare de carte.
Este vorba despre “Tragedie aviatică în Munţii Apuseni”, de Ioan Popa. Evenimentul are loc în această după-amiază, de la ora 18, la Cercul Militar Dej.
Dejenii așteaptă cu nerăbdare această lansare de carte, cu toții întrebându-se în ce context autorul Ioan Popa se referă la tragedia din Munții Apuseni, când un avion de mici dimensiuni s-a prăbușit, iar pilotul Adrian Iovan și medicul rezident Aura Ion și-au pierdut viața.
Citește și:

Droguri în loc de dulciuri! Tânăr săltat de jandarmi, la Dej, în noaptea de Moș Nicolae – FOTO

Beat, cu permisul suspendat și fără noroc: tânăr din Chiuiești, reținut de Moș Nicolae în uniformă de polițist

Femeie lovită în cap cu telefonul. Agresorul, reținut de polițiștii din Gherla și apoi arestat














