LAPI Dej, vicecampioană națională la juniori – VOLEI

Echipa LAPI Dej a devenit vicecampioană națională, după ce a încheiat turneul final al campionatului de volei pentru juniori pe locul secund.

Sala Sporturilor ”Petru Stăvariu” din Dej a găzduit în perioada 19-23 mai turneul final al campionatului de volei pentru juniori, competiție la care au participat șase echipe. Formația CTF Mihai I București a cucerit titlul de campioană. Locul secund a fost ocupat de CSS LAPI Dej, în timp ce poziția a treia a revenit LPS Suceava.

Lotul echipei vicecampioane CSS LAPI Dej: Darius Pop, Luca Martonoș, Darius Câmpean, Andrei Bălăi, Matei Hagatiș, Cristian Cîmpean, Claudiu Urian, Denis Pintea, Alexandru Urian, Cătălin Cătinean, Antonio Cristea, Ademaro Cristea. Antrenor: Mircea Itt.