Sport
LAPI Dej, vicecampioană națională la juniori – VOLEI
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/04/CSS-LAPI-Dej-serie-E-1024x677.jpeg)
Echipa LAPI Dej a devenit vicecampioană națională, după ce a încheiat turneul final al campionatului de volei pentru juniori pe locul secund.
Sala Sporturilor ”Petru Stăvariu” din Dej a găzduit în perioada 19-23 mai turneul final al campionatului de volei pentru juniori, competiție la care au participat șase echipe. Formația CTF Mihai I București a cucerit titlul de campioană. Locul secund a fost ocupat de CSS LAPI Dej, în timp ce poziția a treia a revenit LPS Suceava.
Lotul echipei vicecampioane CSS LAPI Dej: Darius Pop, Luca Martonoș, Darius Câmpean, Andrei Bălăi, Matei Hagatiș, Cristian Cîmpean, Claudiu Urian, Denis Pintea, Alexandru Urian, Cătălin Cătinean, Antonio Cristea, Ademaro Cristea. Antrenor: Mircea Itt.