LAPI Dej, VICECAMPIOANA României la volei cadeți – FOTO

LAPI Dej s-a clasat pe locul al doilea la turneul final al campionatului național de volei masculin pentru cadeți.

La competiția găzduită de Botoșani – disputată în sistemul “fiecare cu fiecare” – au participat cele mai valoroase șase echipe din țară, formate din jucători din anul 2002 și mai mici.

Voleibaliștii dejeni antrenați de Mircea Itt au câștigat cu 3-2 duelul cu CSȘ Botoșani și s-au impus cu 3-0 în jocurile cu CSȘ Blaj, CSȘ Tulcea și Dinamo București. În ultima zi a competiției, sportivii de la LAPI au cedat, scor 0-3, în fața formației CTF Mihai I București și s-au clasat astfel pe locul secund la turneul final al campionatului național de volei masculin pentru cadeți.

Clasamentul final a fost următorul: 1. CTF Mihai I București 15 p (15-0) – campioană al doilea an la rând, 2. CSȘ LAPI Dej 11 p (12-5), 3. CSȘ Botoșani 10 p (11-8), 4. Dinamo București 5 p (7-11), 5. CSȘ Tulcea 3 p (4-12), 6. CSȘ Blaj 1 p (2-15).

CSȘ LAPI Dej, VICECAMPIOANA României la volei cadeți: MATEUȚ ANDREAS, CRISTEA ADEMARO (cpt.), CRISTEA ANTONIO, CÂMPEAN DARIUS, HAGATIȘ MATEI, PINTEA DENIS, URIAN ALEXANDRU, VĂDEAN ȘTEFAN, MOLDOVAN SERGIU, POP DARIUS, CÎMPAN CRISTIAN, STÎNA CĂTĂLIN. Antrenor: MIRCEA ITT.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.