LIVE-TEXT FOTBAL – FC Unirea Dej – FC Zalău 3-1. Bălțoi aduce victoria dejenilor – FOTO/VIDEO

Unirea zalau

FC Unirea Dej întâlnește în această după-amiază, de la ora 17, pe teren propriu, formația FC Zalău. Dej24.ro transmite în format LIVE-TEXT cele mai importante faze ale meciului.

FC Unirea Dej – FC Zalău 3-1 (FINAL)

*Vezi la finalul articolului o SUPER GALERIE FOTO cu peste 100 de FOTOGRAFII de la meci + MATERIAL VIDEO

1′ – Fluier de start.

2′ – Blaj șutează de la 15 metri, reține Man.

7′ – Supuran centrează de pe partea stângă pentru Chețan, dar lovitura sa de cap este reținută de Szekely.

12′ – Simon își încearcă norocul de la aproximativ 30 de metri, puțin peste transversală.

25′ – Alexandru Florin trimite în brațele portarului de la marginea careului mare.

28′ – Stanciu șutează periculos de la 20 de metri, mingea trece pe lângă vinclul porții lui Szekely.

36′ – Gol Unirea Dej. Kovacs primește în fața porții și îl învinge pe portarul oaspeților, în urma unei centrări venite de pe partea dreaptă.

37′ – Tăbîrță încearcă o execuție cu călcâiul din trei metri, însă Szekely respinge frumos și își salvează echipa.

44′ – Gol FC Zalău. Chețan egalează cu capul, după un corner executat de pe partea dreaptă.

Pauză pe stadionul din Dej, scor 1-1

46′ – Începe cea de-a doua repriză.

55′ – Tăbîrță este la un pas să înscrie, după ce profită de o neînțelegere între unul dintre fundașii Unirii și portarul dejean. Din fericire pentru gazde, mingea este respinsă din apropierea porții.

60′ – Chețan pătrunde în careu și șutează în forță, iar goalkeeper-ul Unirii respinge cu dificultate.

62′ – Paul Bogdan trimite slab de la 20 de metri, lateral stânga, fără probleme pentru Man.

68′ – Stanciu execută un corner de pe dreapta, iar Tăbîrță încearcă să înscrie spectaculos cu călcâiul. Blaga reține cu ușurință.

76′ – Cele două echipe își împart posesia. Nu s-au mai înregistrat ocazii de gol în ultimele minute.

81′ – Băieșu „este servit” la marginea careului de 16 metri, dar trimite dezamăgitor pe lângă poarta zălăuanilor.

85′ – Gol Unirea Dej. Alexandru Florin centrează de pe partea dreaptă, iar experimentatul Bălțoi trimite cu capul în dreapta portarului și își aduce echipa în avantaj.

87′ – Paul Bogdan este faultat în careu, iar arbitrul indică lovitură de la 11 metri.

88′ – Gol Unirea Dej. Bălțoi execută lovitura de pedeapsă în stânga portarului și duce scorul la 3-1.

91′ – Oaspeții lovesc bara transversală cu doar câteva secunde înainte de finalul meciului.

S-a fluierat finalul partidei. Scor final FC Unirea Dej – FC Zalău 3 – 1.

Cele două echipe:

FC Unirea Dej: 14. Szekely Lorand – 19. Ioan Podină (cpt.), 21. Cristian Itu, 93. Koundio Saidou, 5. Kovacs Szabolcs, 6. Hasnaș Roberto, 9. Itu Cătălin, 8. Claudiu Rogozan, 18. Florin Blaj, 10. Alexandru Florin, 29. Alexandru Bolţoi. Rezerve: 22. Sabo Ionuț-George, 94. Ozovehe Idris, 11. Papp Alexandru, 24. Bota Călin, 7. Bogdan Paul, 26. Blaj Alexandru, 20. Băieșu Flaviu, 19. Podină Ioan. Antrenori: Mănăilă Nicolae (principal) și Florea Bogdan (secund).

FC Zalău: 1. Cristian Man – 3. Sergiu Bercean, 8. Flavius Dumbrăvean, 21. Tonko Robert, 20. Gabriel Buda, 17. Liviu Cheţan, 14. Ibrahim Jamilu, 10. Raul Stanciu (cpt.), 19. Simon Angelo, 7. Daniel Supuran şi 11. Cristian Tăbîrţă. Rezerve: 12. Vlad Muscan – 9. Alexandru Pop jr, 23. Răzvan Meleg, 18. Darius Varga, 2. Vlad Tohat şi 16. Alexandru Neagotă. Antrenori: Constantin Olariu (principal) şi Cristian Oros (secund).

Click AICI pentru a vedea o SUPER GALERIE FOTO cu peste 100 de FOTOGRAFII de la meci pe pagina de facebook Dej24.ro.