Sport
Locul I la Olimpiada Națională a Sportului pentru fotbaliștii Școlii Gimnaziale ”Avram Iancu” Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Echipa de fotbal a Școlii Gimnaziale ”Avram Iancu” Dej a obținut locul I la Olimpiada Națională a Sportului Școlar, etapa județeană.
Competiția sportivă a avut loc marți la Școala Gimnazială ”Iuliu Hațeganu” din Cluj-Napoca. ”Felicitări elevilor din echipă, viitori fotbaliști de succes, părinților și profesorilor îndrumători, Raul Sergiu Coc și Adrian-Vasile Baciu”, a declarat Gheorghe Giurgiu, directorul adjunct al instituției de învățământ din Dej.