Metaloglobus – Unirea Dej 0-1. Speranța moare ultima!

Echipa de fotbal Unirea Dej a învins, în deplasare, FC Metaloglobus, scor 1-0, și speră în continuare că nu va retrograda.

Partida dintre Metaloglobus București și Unirea Dej – care a contat pentru a patra etapă din Play-out-ul Ligii 2 – a avut loc astăzi, cu începere de la ora 11, pe Stadionul Clinceni. Pentru a continua să spere că se vor menține în eșalonul secund, dejenii aveau o singură opțiune: victoria. Din fericire pentru ei, la finalul celor 90 de minute de joc, tabela de marcaj a indicat 1-0 pentru oaspeți, astfel că au reușit să obțină toate cele trei puncte. Singurul gol s-a înregistrat cu trei minute înaintea pauzei.

În urma acestei victorii, Unirea Dej s-a apropiat la șase puncte de CSC Dumbrăvița (echipă care ocupă locul 5, ultimul salvabil de la retrogradare). Ambele formații mai au de disputat trei meciuri în acest Play-out, astfel că în joc mai sunt 9 puncte!

Primul ”11”: Moroz – D. Pop, Kereki (C), Chira, Șuteu, Al. Militaru, Ciuciulete, Ad. Pop, Hofman, Blaj, Stancovici. Rezerve: Urian – Roș, Pruteanu, Telcean, Dulca, Golda, Bîrnoi, Fulga, Manole.