Social-Cultură
Militarii Batalionului 811 Infanterie ”Dej” au donat sânge – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/12/militar-donare-sange-768x1024.jpeg)
În prag de sărbători, militarii Batalionului 811 Infanterie ”Dej” au donat sânge, un gest umanitar și benevol care salvează vieți.
În cursul zilei de 5 decembrie, mai mulți militari ai Batalionului 811 Infanterie “Dej” s-au deplasat în municipiul Cluj-Napoca, la Centrul de Transfuzie Sanguină Cluj-Napoca, pentru a dona sânge pacienților care au nevoie.
Cardurile cuprinzând sumele de bani aferente fiecărui donator vor fi folosite pentru a cumpăra cadouri elevilor unor școli cu nevoi speciale din Dej, cu ocazia sărbătoririi zilei de Sfântul Nicolae.