Social-Cultură
Minoră născută în Dej, DISPĂRUTĂ de la C.P.C. Beclean! După o scurtă escapadă a fost identificată de polițiști
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/01/minora-din-dej-disparuta-beclean.jpg)
Pe site-ul Poliției Române, la secțiunea „Copii dispăruți” apare o minoră născută în Dej dispărută de la Centrul pentru Protecția Copilului Beclean.
Este vorba despre COVACI SIBIANCA, născută la data de 1 februarie 2006, în municipiul Dej, județul Cluj, având domiciliul în Bistrița.
Conform primelor informații, Poliția Orașului Beclean a fost sesizată de reprezentantii Centrului pentru Protecția Copilului Beclean, cu privire la faptul că minora COVACI SIBIANCA a părăsit fără învoire curtea C.P.C. Beclean sărind gardul. Minora mai plecase din centru în repetate rânduri fiind găsită de poliție și reinternată.
Conform reprezentanților IPJ BN, minora a fost identificată de polițiști zilele trecute și a fost readusă la Centrul pentru Protecția Copilului Beclean.