Nebunie la Apahida, între Sporting şi CFR Dej. Nouă goluri, două eliminări şi răsturnări incredibile de scor

Ziua de duminică în Liga a IV-a a început cu un meci nebun la Apahida. Sporting a câştigat cu 5-4 partida cu CFR Dej, după un scenariu demn de un thriller, scrie CJsport.ro.

Totul a început la 0-0, atunci când oaspeţii au rămas în zece după eliminarea lui Popan, iar Ovidiu Bondor a ratat un penalty pentru Sporting.

Cu un om mai puţin, dejenii au reuşit să deschidă scorul, dar până la pauză gazdele au reuşit să întoarcă, 2-1. După reluare, oaspeţii au izbutit performanţa de a înscrie alte trei goluri în inferioritate numerică, unul după un penalty ratat în primă fază, mai scrie sursa citată.

La 4-2 pentru CFR Dej, apahidenii au rămas şi ei în 10, în urma eliminării lui Chindriş, dar, paradoxal, atunci au început problemele pentru echipa lui Darius Boldor. Relaxarea CFR-ului, coroborată şi cu handicapul avut din punct de vedere fizic, aveau să o coste victoria.

Sporting a înscris de trei ori consecutiv, şi cu ajutorul portarului dejean, iar apahidenii au reuşit să câştige un meci ce părea pierdut la jumătarea reprizei secunde. Două goluri le-a marcat Bondor, iar câte unul Tăbîrţă, Cîmpean şi Butoieru, pentru dejeni înscriind Vereş şi Groşan, utimul reuşind un hattrick, potrivit sursei citate.

A fost cel mai slab meci al nostru de când sunt eu aici. Dacă vom juca aşa cu echipe din primele cinci, nu avem nicio şansă”, a spus la final antrenorul Sportingului, Florin Pojar. „Meritam victoria după cum am jucat, dar au intervenit greşelile personale, cauzate şi de lipsa de antrenamente. S-a rupt ceva după eliminarea lor, am căzut şi fizic şi, din păcate, ne-am băgat mingile singuri în poartă”, a fost şi concluzia tehnicianul dejean, Darius Boldor.